کلسترول بد (LDL)

لیپوپروتئین های با چگالی پایین یا LDL ها در موارد زیادی به عنوان کلسترول بد نیز خوانده می شوند. محتوای پروئینی این ماده کم و در عوض بیشتر از چربی تشکیل شده و مهم ترین وظیفه آن نیز انتقال چربی از کبد به دیگر نواحی بدن است. بهتر است که میزان این چربی در خون پایین باشد زیرا رسوب گذاری آن در شریان ها بالا بوده و یکی از عوامل هشدار دهنده افزایش خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی به شمار می آید. هزینه آزمایش کلسترول بد LDL 

مقدار مناسب ال دی ال

برای بررسی LDL موجود در خون از واحد میلی گرم در دسی لیتر(mg/dL) استفاده می شود. افرادی که کلسترول بد آنها کمتر از ۱۰۰واحد است در محدوده سلامت قرار دارند. بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ واحد محدوده در خطر تعریف می شود و بیش از ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر نشانگر در خطر بودن فرد خواهد بود. اعداد بالاتر از ۱۹۰ mg/dL در خطر بسیار بالا قرار دارند.

روش زندگی سالم شامل تغذیه با خوراکی های کم چرب و انجام مداوم تمرین های ورزشی مهم ترین عوامل کاهش و کنترل LDL به شمار می آیند.

مصرف خوراکی های حاوی چربی های ترانس بالا مانند انواع فست فود ها و غذاهای چرب مقدار کلسترول بد را به سرعت بالا می برند. افرادی که مشکلات کبدی دارند و یا سابقه مصرف طولانی مدت الکل در کارنامه آنها دیده می شود نیز در گروه خطر قرار دارند.

هزینه آزمایش کلسترول بد LDL

اندازه گیری مقدار ال دی ال

هیچ راهی برای اندازه گیری مقدار کلسترول بد خون به جز انجام آزمایش وجود ندارد. تست LDL در کنار HDL ، کلسترول و تری گلیسرید پنل چربی و سلامت قلب را تشکیل می دهند. از آنجایی که سن ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در کشور به شدت پایین آمده و این نارسایی ها دلیل اصلی مرگ و میر ایرانیان به شمار می آیند، انجام آزمایش های مربوط به اندازه گیری چربی های موجود در خون اهمیت دو چندان پیدا می کند. برای انجام این آزمایش ها می توانید از بسته چکاپ کامل و یا بسته ورزشکاران ایمن آغوش استفاده کنید تا بدون صرف وقت و مراجعه به آزمایشگاه، به راحتی در خانه یا محل کار نمونه خون از شما گرفته شود و جواب ها نیز بر روی گوشی تلفن همراه برای شما ارسال شوند، چه چیزی بهتر از این؟

هزینه آزمایش کلسترول بد LDL

هزینه آزمایش کلسترول بد LDL

سفارش آزمایش

سوال دارید؟ کارشناس آنلان ما در خدمت شماست. از طریق آیکن چت در سایت ( پایین چپ ) رایگان گفتگو کنید.

هویت شما برای کارشناس ما مجهول است.

پس بدون نگرانی در مورد سلامتی خود سوال کنید. و مطمئن شوید.

همچنین از طریق شماره های زیر، می توانید با ما در ارتباط باشید:

تلفن ثابت: ۹۱۳۲۲۱۱۵-۰۲۱

شماره شبکه های اجتماعی: ۰۹۹۱۹۵۸۱۳۰۳

همیشه در دسترس شما هستیم.