علاج واقع قبل از وقوع باید نمود 

آیا واکسن هپاتیت ب را دریافت کرده اید؟ آیا هر سه مرحله تزریق را انجام دادید؟ آخرین باری که مقدار پادتن موجود در برابر این ویروس را در خون خود آزمایش کردید کی بود؟ این بیماری ۳۰ برابر بیشتر از ایدز در کشور شایع است و می تواند فرد را با مشکلات جدی کبدی و حتی مرگ روبه رو نماید. هپاتیت ب درمان قطعی ندارد! واکسن دارو ایدز بیماری مقاربتی جنسی تناسلی

زگیل تناسلی

حتما در مورد سونامی زگیل تناسلی در کشور شنیده اید. بیماری که درمان قطعی ندارد و می تواند در آینده فرد را  به سرطان های خطرناکی مانند دهانه رحم و یا آلت تناسلی مبتلا نماید. واکسن گاردسیل می تواند تا اندازه زیادی جلوی ابتلای فرد به این بیماری را سد کند. واکسن گاردسیل سه مرحله ای بوده و قیمت نسبتا بالایی هم دارد، گاردسیل در برابر تمامی انواع زگیل تناسلی ایمنی به وجود نمی آورد اما در برابر گونه های شایع و بسیار خطرناک تر این ویروس کارایی خوبی از خود نشان می دهد.

ایدز

اگر خیلی رفتار جنسی پرخطر دارید و یا برای دریافت سکس به افراد پول پرداخت می کنید در خطر بالای ابتلا به ایدز هستید. مصرف مداوم قرص های پیشگیری از ایدز مانند PreP می تواند به شما کمک کند تا شانس ابتلا به اچ ای وی را به شدت کاهش دهید، توجه داشته باشید که مصرف این دارو بدون نظر پزشک معالج توصیه نمی شود.

اگر فردی پیش از تماس با ویروس ایدز قرص های مخصوص را استفاده نکرده باشد، به شرطی که در کمتر از ۲۴ ساعت از آلودگی خود اقدام نماید، می تواند با خوردن این قرص ها شانس انتقال ویروس به داخل سلول های خود را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.

در این لینک  ویدیوی کانال آپاراتی ایمن آغوش در مورد واکسن گاردسیل را مشاهده می کنید:

https://www.aparat.com/v/OoKdb

واکسن دارو ایدز بیماری مقاربتی جنسی تناسلی

در این لینک ویدیوی کانال آپاراتی ایمن آغوش در مورد قرص های ضد ایدز را مشاهده می کنید:

https://www.aparat.com/v/Q8pfG

واکسن دارو ایدز بیماری مقاربتی جنسی تناسلی